Lepenka a papierové obaly

Ekologická variabilita
Medzi najčastejšie používané obaly patria práve obalové materiály z papiera. Papier je vďačne prispôsobiteľný materiál, ktorý možno natierať, impregnovať a vrstviť, čím umožňuje získať rôzne formy obalových materiálov od papierových vrecúšok a vriec až po papierové obaly odolné vode, vodnej pare, plynom, tukom, olejom a organickým rozpúšťadlám.

Vlnitá lepenka má až 75%-ný podiel na výrobe obalov, čomu vďačí svojim pozitívnym vlastnostiam. Obaly pozostávajúce z niekoľkých striedajúcich sa zvlnených a hladkých vrstiev papiera prestavujú okrem vysoko prispôsobivého aj ekonomicky a ekologicky výhodný variant balenia produktov rôznych veľkostí i druhov.

Lepenka a papierové obaly – druhy a použitie

Papierové obálky

Papier s plošnou hmotnosťou do 150 g/m, vhodný na obálky rôznych veľkostí a rozmerov, je určený na balenie tlačovín, tlačív či iných plochých a ľahkých predmetov.

Kartónové krabice

Kartón s plošnou hmotnosťou do 180 – 250 g/m je vyhovujúci na kartónové krabice a kartónové rohy, ktoré zafixujú, ochránia a zabalia od priemyselných produktov, cez poľnohospodárske výrobky, textil, potraviny, spotrebný tovar až po darčeky malých rozmerov.

Vlnitá lepenka

Lepenka s plošnou hmotnosťou nad 250g/m – 2 – 5-vrstvová vlnitá lepenka je ideálna na krabice a fixačnú výplň do nich. Lepenka s prehľadom zabalí elektroniku, nábytok, spotrebný tovar i väčšie priemyselné produkty.

Lepenka, papierové obaly a ich výhody

  • flexibilita – jednoduché rezanie aj ohýbanie
  • variabilita využitia – aj ako fixačná výplň do balení
  • priaznivá cena
  • možnosť potlače
  • 100%-ná recyklovateľnosť
  • ekologická nezávadnosť