Baliaca fólia

Priehľadná flexibilita

Balenie do fólie sa vyznačuje flexibilitou vlastností tohto obalového materiálu. Prieťažná, fixačná či ovinovacia baliaca fólia je určená ako pre ručné, tak pre strojové fóliovanie produktov, ktorému zabezpečí ochranu pred vonkajším znečistením a zároveň upevnenie v rámci balenia.

Všeobecne sú baliace fólie charakteristické vysokou pevnosťou, odolnosťou voči nárazu a prepichnutiu, flexibilitou, lepivosťou a dokonalým priľnutím. Transparentná baliaca stretch fólia navyše poskytuje dokonalý prehľad o zabalenom výrobku. V prípade, čiernej fólie táto zas chráni pred neželanými pohľadmi.

Baliaca fólia – druhy a použitie

Strečové fólie v kotúčoch

Strojové, ručné, dierované a iné fólie – flexibilita a rozťažnosť im umožňujú ideálne baliť a fixovať tovar na paletách, v balíkoch a kdekoľvek, kde je potrebné vyhnúť sa neželaným pohybom produktov či balení. Od veľkých rozmerov, po stredné veľkosti, streč fólia sa zhostí akéhokoľvek balenia.

Baliace fólie LDPE

Zmrštiteľná, technická/plachty, prekrývacia strojová i ručná, vrecia, sáčky, rýchlouzatváracie zips sáčky, paletizačné vrecia, odpadové vrecia, tašky – vďaka vysokej pevnosti a nielen mechanickej odolnosti sú LDPE fólie optimálne na balenie väčších a ťažších komodít ako napríklad záhradkárske potreby (priemyselné hnojivá, zemina, rašelina, rastliny), stavebné hmoty a materiály, nábytok, potraviny, plechovky a fľaše, kartóny, granulované i práškové výrobky, textil, odpad.

Baliace fólie HDPE

Standard, prekrývacia fólia, vrecia, sáčky, potravinové sáčky, odpadové vrecia, tašky – nakoľko sú menej odolné ako LDPE fólie, sú vhodné skôr na balenie malých a ľahkých predmetov a domáce použitie.

Baliaca fólia PVC

Neutrálny zápach, vysoká odolnosť, nepriepustnosť a navyše schopnosť zmršťovania pri relatívne nízkych teplotách (80 – 100 °C) predurčuje PVC fóliu na balenie na ručných bublinových strojoch.
PVC fólia zabalí potraviny rôznych druhov, ako aj akékoľvek iné výrobky.

Polyolefinová baliaca fólia

Tepelne zmrštiteľná fólia vyrobená z viacerých vrstiev, ochraňujúca tovar proti prachu a vlhkosti, je ekologickejšia ako PVC fólia, hoci majú veľa spoločného.
Polyolefinová baliaca fólia je vhodná na balenie kozmetiky, hračiek, tlačovín, ale aj potravín.

Ochranné fólie

Bublinková fólia, penová fólia, prírezy, vrecia, penové profily, flo-pak – slúžia na ochranu hrán a povrchov produktov, ako aj na vyplnenie priestoru v balení, čím zamedzujú nežiaducim pohybom zabaleného tovaru a ochraňujú ho pred poškodením. Využiteľné špeciálne pri krehkých predmetoch, nábytku a iných komoditách.

Baliaca fólia a jej výhody

  • fixácia tovaru na paletách, v baleniach
  • ochrana tovaru pred znečistením
  • ochrana povrchov a hrán produktov – ochranné fólie
  • viditeľnosť zabaleného tovaru – priehľadné fólie
  • vysoká odolnosť proti poškodeniu
  • chemická, tepelná a elektroizolačná odolnosť – špeciálne LDPE fólie
  • skvelá izolácia – ochranné fólie
  • čiastočná recyklovateľnosť – bublinková fólia 100%-ne recyklovateľná
  • doplňte, prípadne upravte, prosím